Lemondott Rényi Gábor eddigi vezérigazgató az igazgatóság többi tagjával együtt a Genesis Energy hétfői rendkívüli közgyűlésén, majd a nagytulajdonosok megválasztották az új menedzsmentet. A társaság spanyol leányvállalata kapcsán a közgyűlésen elmondták: a gyárépület kivitelezésére két hete írták ki a tendert, amelyre két spanyol, illetve két külföldi vállalatot hívtak meg. Az építkezés a Genesis-leányokat átvevő Cogenco sikeres feltőkésítése esetén decemberben kezdődhetne meg és 18 hónapon belül fejeződne be. Megjegyzendő, hogy ez nem az első eset, amikor a kivitelezés küszöbönállásáról számol be a cég, ezért érdemes kellő fenntartással kezelni az információt. Ráadásul a Cogencót 42 millió dollárral feltőkésíteni hivatott német magánbefektető időközben eltűnt a képből, mivel állítólag vitába keveredett bankjával és nem fért hozzá a letétbe helyezett pénzhez. Őt hivatott pótolni a Genesis Investment Fund október 4-ei közleményében szereplő meg nem nevezett luxemburgi biztosítótársaság és alapkezelő tőkebevonása, amelynek részleteiről egyelőre semmit nem tett közzé a társaság.
Rényi Gábor lapunk kérdésére elmondta: sikertörténetként éli meg a Genesis élén eltöltött időt, ezért is tartja meg részvényeit és német certifikátjait, innentől viszont már az új menedzsment dolga a tőkeszerzés. Ám nincsen távlati célok híján, a továbbiakban ugyanis már megalapított befektetési tanácsadó és vagyonkezelő cége élén dolgozik majd, hiszen - mint fogalmazott - ahhoz ért és referenciája is van.
