BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meddig gyengülhet még a dollár?

A lapunk által megkérdezett elemzők szerint még az év vége előtt átviheti a dollár az euróhoz viszonyított 1,50-es, kritikusnak számító árfolyamszintet, azonban a jövő év elején beinduló korrekcióval ismét visszatérhet az 1,40 alatti sávba.

2009. október 19. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dollár hétfőn is folytatódó gyengülésének nincs különösebb oka, az általános jó hangulat a globális piacokon általában a zöldhasú leértékelődését okozza; ehhez adódnak a múlt hét végén napvilágot látott kijózanító vállalati és banki jelentések, amelyek felerősítik ezt a trendet - mondta lapunknak Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizatradere. Véleménye szerint az amerikai fizetőeszköz áttörheti a masszív pszichikai ellenállásként funkcionáló 1,50-es szintet, azonban a trend fordulni fog, hosszú távon nem tartható az ennél magasabb euró-dollár kurzus. Megkerülhetetlen kérdés Ruzsonyi szerint az is, hogy milyen mértékben és mikor gyengül meg a dollár tartalék deviza szerepe. Az erre vonatkozó hírek már a múltban is többször felröppentek, de minden esetben csak múló bizonytalanságként. Sörös Csabának, a Takarékbank szakértőjének az elemzése szerint is csak idő kérdése, hogy átvigye a dollár az 1,50-es szintet az euróval szemben, amikor is számos stop-loss megbízás aktivizálódására kell számítani, ami pedig további dollárgyengüléshez vezet.
Az év további hónapjaiban 1,50 feletti szintet vár a dollár-euró árfolyamban Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője is. Az azonban nem várható a szakértő szerint, hogy a dollár elérné a 2008. áprilisi, valaha volt leggyengébb szintet az euróhoz képest, amikor is 1,5990-es árfolyam alakult ki. A jövő év elejétől kezdődően Kolba korrekcióra számít, 1,40-1,35 alatti árfolyammal.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet