BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Pannergy-kút a láthatáron

2009. október 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hatodik geotermikus fúrásra hivatott projektcégét alapította a PannErgy, ezúttal Hajdúszoboszlón, ahol a távhőszolgáltatáson kívül akár áramot is termelhet majd a társaság. A hajdúszoboszlói önkormányzat képviselő-testülete úgy döntött, hogy a PannErgy Polifin Kft.-vel közösen létrehozza a Hajdúszoboszlói Geotermia Zrt.-t. A döntés értelmében a projekttársaság a város közigazgatási területén geotermikus erőművet létesít - áll a PannErgy BÉT-en közzétett közleményében. A tervezett geotermikus erőmű ellátására a PannErgy a korábbi fúrásoktól eltérő, új hidrotermikus készletet tár fel. A kitermelt víz a várható hőmérséklet alapján alkalmas lesz geotermikus erőmű üzemeltetésével villamos áram termelésére és a városi távhőrendszerbe táplálva fűtésre is. Eddig öt várossal alapított a PannErgy közös leányvállalatot, ezek Tamási, Csurgó, Kiskunhalas, Miskolc, illetve a sikeres próbafúrást már abszolvált Szentlőrinc.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet