A hatodik geotermikus fúrásra hivatott projektcégét alapította a PannErgy, ezúttal Hajdúszoboszlón, ahol a távhőszolgáltatáson kívül akár áramot is termelhet majd a társaság. A hajdúszoboszlói önkormányzat képviselő-testülete úgy döntött, hogy a PannErgy Polifin Kft.-vel közösen létrehozza a Hajdúszoboszlói Geotermia Zrt.-t. A döntés értelmében a projekttársaság a város közigazgatási területén geotermikus erőművet létesít - áll a PannErgy BÉT-en közzétett közleményében. A tervezett geotermikus erőmű ellátására a PannErgy a korábbi fúrásoktól eltérő, új hidrotermikus készletet tár fel. A kitermelt víz a várható hőmérséklet alapján alkalmas lesz geotermikus erőmű üzemeltetésével villamos áram termelésére és a városi távhőrendszerbe táplálva fűtésre is. Eddig öt várossal alapított a PannErgy közös leányvállalatot, ezek Tamási, Csurgó, Kiskunhalas, Miskolc, illetve a sikeres próbafúrást már abszolvált Szentlőrinc.
