BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sosem volt ilyen olcsó az amerikai papír

Rekordolcsón vásárolhatnak a nemzetközi befektetők amerikai részvényekből, vásárlóerejüket elsősorban a hét hónapja gyengülő dollár pörgeti fel.

2009. október 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az S&P-500 kosarába tartozó részvények 19,9-es P/E (az árfolyam és az egy részvényre jutó nyereség hányadosa) mellett forognak, ami a Bloomberg adatai alapján 2003 májusa óta a legalacsonyabb szint a fejlett piacokat követő MSCI World Index (jelenleg 27,7-es) értékéhez képest. Az európai vagyonkezelők pedig az árfolyam-különbözet folytán sosem látott alacsony szinten vásárolhatnak be amerikai részvényekből. Euróra átszámolva ugyanis az S&P-500 komponenseinek profitja 50 százalékkal olcsóbb az MSCI Worldben szereplő többi társukkal szemben. Így az európai befektetőknek átlagosan 13,6 dollárt kell fizetniük egydollárnyi amerikai vállalati nyereségért, olyan keveset, amely az amerikai befektetőknek sosem adatott meg. A dollár az elmúlt hat hónapban ugyanis 11 százalékot esett az euróval, illetve a jennel, illetve 7,4 százalékot az angol fonttal szemben. S míg a dollár további gyengülése csökkentené a várható hozamot, 2003-ban, azaz amikor legutoljára ilyen nyomott szinten lehetett részvényeket vásárolni, az S&P-500 négyéves, 62 százalékos rallyba kezdett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet