BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új történelmi csúcson az arany ára

Naponta új csúcsot állít be az arany határidős jegyzése, a befektetők a gazdasági helyzet javulása folytán feléledő inflációs félelmek miatt, míg az elemzők zöme a dollár gyengélkedése miatt vár további emelkedést.

2009. október 7. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az arany decemberi határidős jegyzése szerdán napközben érintette az 1049,70 dolláros szintet New Yorkban, a technikai alapon erős ellenállásnak bizonyuló 1050-et azonban már nem volt képes átvinni. Ráadásul ekkor már a dollár visszapattanása miatt megkezdődött a profitrealizálás is, így az arany később 1045,20 dollár környékére korrigált. Ennek ellenére az infláció és a gyenge dollár elleni legkedveltebb menedék eszköznek számító nemesfém idén már 18 százalékos felértékelődést mutat a Bloomberg adatai szerint.
Az elemzők előrejelzései alapján azonban nehéz megbecsülni, meddig mehet még fel az arany ára - sokan 1100 dollárra várják, de 1650, sőt 2000 dolláros becslés is van. Az indoklások között leggyakrabban az amerikai államháztartási hiány elszállása, a gazdasági helyzet javulása folytán várhatóan kiújuló inflációs nyomás, illetve a dollár alulteljesítése szerepel. További tényező lehet az igen népszerű, arany hátterű, tőzsdén kereskedett befektetési alapok (ETF-ek) megjelenése is. Ezek ugyanis a megjelenésük óta eltelt pár év alatt gombamód szaporodtak és rengeteg, az aranypiacban korábban nem érdekelt befektetőt vonzottak erre a területre.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet