BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a Humet-saga

2009. szeptember 29. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Személyeskedésektől sem mentes levélváltással folytatódott a Humet volt és jelenlegi elnöke közti szópárbaj. Civin János exelnök súlyos vádjaira (Napi, 2009. szeptember 29.) a társaság a BÉT-en közzétett rendkívüli tájékoztató mellett a honlapján közölt állásfoglalással válaszolt. Ebben Csereklei Gábor vezérigazgató és Galamb Vilmos elnök leszögezték, hogy mivel Civin cégének elállása a kötvényjegyzéstől nem felel meg a jogszabályoknak, valamint az indoklás számos valótlan tényállítást tartalmaz, azt a társaság nem tudja hatályos elállásnak tekinteni. A cégvezetés állítása szerint a volt elnök szerint a Humetből kivett ingatlanvagyon továbbra is a Reanal ellenőrzése alatt áll (bár Civin szerint a kérdéses vagyont kezelő, 287,5 milliós jegyzett tőkéjű kft. a kanadai leánynál kellene legyen, a cégkivonat szerint pedig egy Seychelles-szigeteki cég kezében van). A Humet vezetői leszögezték, a vagyon pénzügyi befektetésként könyv szerinti értéken szerepel is a mérlegen. Az antedatált határidős szerződésekre utalva adócsalást feszegető kérdésekre Csereklei és Galamb határozottan kijelentették, hogy azok a hatályos törvények maradéktalan betartásával, az azokon szereplő időpontokban köttettek tanúk jelenlétében és ügyvédi ellenjegyzéssel. (A Civin által lapunkhoz eljuttatott szerződésmásolatokon nem szerepel tanú vagy ügyvédi ellenjegyzés, igaz, azt a volt elnök Humetnek küldött válaszlevelében említi, hogy azok külön lapon vannak). A Humet vezetői mindenesetre levelük záró szakaszában leszögezték, az érintett ügyletek lebonyolításával, illetve elszámolásával kapcsolatban nem állhat fenn adóhiány megállapításának reális veszélye. Csereklei Gábor vezérigazgatót lapzártánkig nem sikerült elérnünk.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet