Személyeskedésektől sem mentes levélváltással folytatódott a Humet volt és jelenlegi elnöke közti szópárbaj. Civin János exelnök súlyos vádjaira (Napi, 2009. szeptember 29.) a társaság a BÉT-en közzétett rendkívüli tájékoztató mellett a honlapján közölt állásfoglalással válaszolt. Ebben Csereklei Gábor vezérigazgató és Galamb Vilmos elnök leszögezték, hogy mivel Civin cégének elállása a kötvényjegyzéstől nem felel meg a jogszabályoknak, valamint az indoklás számos valótlan tényállítást tartalmaz, azt a társaság nem tudja hatályos elállásnak tekinteni. A cégvezetés állítása szerint a volt elnök szerint a Humetből kivett ingatlanvagyon továbbra is a Reanal ellenőrzése alatt áll (bár Civin szerint a kérdéses vagyont kezelő, 287,5 milliós jegyzett tőkéjű kft. a kanadai leánynál kellene legyen, a cégkivonat szerint pedig egy Seychelles-szigeteki cég kezében van). A Humet vezetői leszögezték, a vagyon pénzügyi befektetésként könyv szerinti értéken szerepel is a mérlegen. Az antedatált határidős szerződésekre utalva adócsalást feszegető kérdésekre Csereklei és Galamb határozottan kijelentették, hogy azok a hatályos törvények maradéktalan betartásával, az azokon szereplő időpontokban köttettek tanúk jelenlétében és ügyvédi ellenjegyzéssel. (A Civin által lapunkhoz eljuttatott szerződésmásolatokon nem szerepel tanú vagy ügyvédi ellenjegyzés, igaz, azt a volt elnök Humetnek küldött válaszlevelében említi, hogy azok külön lapon vannak). A Humet vezetői mindenesetre levelük záró szakaszában leszögezték, az érintett ügyletek lebonyolításával, illetve elszámolásával kapcsolatban nem állhat fenn adóhiány megállapításának reális veszélye. Csereklei Gábor vezérigazgatót lapzártánkig nem sikerült elérnünk.
