BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy napig tudott esni a BUX

2009. szeptember 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői esés egyelőre átmenetinek bizonyult a világban, így azoknak lett igazuk, akik a forgalom alapján csak profitrealizálásnak minősítették a hét első napjának áresését.
Kedden a vezető európai tőzsdékkel együtt újra emelkedni tudott a BUX. A vezető index a napot még mínuszban, 20 500 pont alatt kezdte, ezután azonban gyorsan pluszba került, és szinte végig a zöld tartományban mozgott. Végül - az amerikai tőzsdék pozitív nyitását követően - 20 649,9 ponton, 1,5 százalékos pluszban fejezte be a napot.
A vezető részvények közül az OTP volt a fő húzóerő, a bankpapír ugyanis 2,6 százalékkal, 5419 forintig menetelt, úgy, hogy 5466 forint volt a napi csúcsa. Az FHB ennél többet, 4 százalékot tudott emelkedni, ami 1181 forintos utolsó árat jelentett.
A Mol is drágult, az olaj árának emelkedésével együtt a részvény árfolyama 1,9 százalékkal,
16 100 forintra nőtt.
A Richter 1 százalékot drágult, a gyógyszerrészvény így 38 300 forinton fejezte be a napot. Ennél nagyobb mértékben, 1,8 százalékkal drágult az Egis, ami 19 445 forintos értéket jelentett.
A vezető részvények közül szenvedett viszont a Magyar Telekomé, a társasággal kapcsolatban megint negatív hír jelent meg a belső vizsgálattal összefüggésben. A papír ára így az emelkedő trend ellenére 0,9 százalékkal, 804 forintra csökkent.
A kisebb részvények közül az Orco 5 százalékkal, 2505 forintra emelkedett, a GsPark pedig 6,6 százalékkal, 698 forintig futott. Stagnált 750 forinton a Rába, esett viszont a Humet, a PannErgy és az AAA Auto.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet