BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitörését teszteli a magyar tőzsde

2009. szeptember 21. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Korrekcióval kezdték a hetet a világ tőzsdéi, így a magyar részvények is lefelé vették az útjukat a hét első napján. Nagyobb baj azonban nem történt, egyelőre ugyanis a legutóbbi kitörési pontot tesztelik vissza az árfolyamok. Igaz ugyan, hogy a BUX 1,9 százalékos csökkenése meghaladta a nagyobb tőzsdék veszteségeit, de az elmúlt napokban az emelkedésből is jobban kivették a részüket a magyar papírok. A BUX végül 20 343,91 ponton zárt, ami nem sokkal maradt el a napi minimumától. A vezető részvények közül a legtöbbet a Mol árfolyama esett, annak ellenére, hogy erre az egyetlen papírra érkezett a nagyok közül megemelt célárról szóló hír. Az olajrészvény ennek ellenére 2,8 százalékkal, 15 800 forintra esett. A Richter értéke is csökkent 2,5 százalékot, ez 37 905 forintos záró árfolyamot jelentett. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis is hasonló mértékben, 2,6 százalékkal esett, vagyis 19 100 forinton búcsúzott. Az OTP ára 1,7 százalékot csökkent, ez 5280 forintos árat jelent. Az FHB viszont a trenddel szembe menve 0,9 százalékkal, 1135 forintra emelkedett. A nagyok közül a Magyar Telekom úszta meg a legjobban a napot, a részvény ára ugyanis csak 0,3 százalékot esett, ami 811 forintos utolsó értéket jelentett. A kisebbek közül az Erste által jelentősen megemelt célárral kistafírozott RFV 1,1 százalékot emelkedett, záróára így 3695 forint lett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet