BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fekete bárány lett az OTP

2009. szeptember 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Napi csúcsán zárt a magyar tőzsde pénteken, így a hét utolsó tőzsdenapján sem jött még el a sokak által várt korrekció a magyar tőzsdén.
A BUX mínuszban kezdte a napot, miután Amerikában picit estek az indexek előző este. A vezető index ugyanakkor az OTP vezetésével talpra állt, és délután két órára már pluszba lendült. Végül majdnem napi csúcsán, 0,4 százalékot nyerve fejezte be a napot, ami 20 729 pontot jelentett.
Az index emelkedését a napközben szárnyakat kapó OTP fogta vissza a nap végén. A bankpapír ugyanis 1 százalékos mínuszban, 5370 forinton fejezte be a napot, úgy, hogy napközben ismét megközelítette a csütörtökön beállított 5500 forintos éves csúcsát. A többi vezető részvény rendre emelkedni tudott a záró szakasz felkötéseinek betudhatóan. A Mol például a vezetői részvényértékesítések dacára 1 százalékkal,
16 250 forintra drágult. A Magyar Telekomot nem zavarta az emelkedő hozamkörnyezet sem, a papír ugyanis a nap végére magabiztosan hagyta maga mögött a napokig elérhetetlennek tűnő 800 forintos szintet. A telekomrészvény végül 813 forinton, 0,4 százalékos pluszban fejezte be a napot. A nagyok közül a legtöbbet a Richter tudott drágulni, 2,3 százalékkal, 38 880 forintra. A kisebbik gyógyszergyártó 0,5 százalékkal, 19 600 forintra nőtt. A jelentős profitemelkedést bejelentő RFV 4,4 százalékkal, 3655 forintra szaladt fel.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet