BUX 139434.00 0,09 %
OTP 45410 0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csodás augusztus az alappiacon

2009. szeptember 13. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Részben az immár fél éve tartó részvénypiaci emelkedésnek, részben a banki betéti kamatok mérséklődésének tulajdonítja a Bamosz, hogy már második hónapja áramlik a tőke a hazai befektetési alapokba és az intézményi befektetők mellett megjelentek az óvatosabb kisbefektetők is. Az összes vagyon 7,1 százalékkal, 180 milliárd forinttal emelkedett augusztusban. A piaci teljesítmények 55 milliárd forinttal növelték a szervezet tagjai által kezelt alapok vagyonát és több mint 122 milliárd forint friss tőke is érkezett. Ebből azonban számításunk szerint mintegy 69 milliárd forint intézményi befektetők befizetése volt egyetlen cégnél (Napi, 2009. szeptember 8.) és 25 milliárd felett volt a szintén intézményi jellegű zártkörű alapok pénzáramlása is. A kisbefektetők elsősorban a pénzpiaci alapokba fektettek, de az emelkedő piaci áraknak köszönhetően a részvényalapok, illetve más, magasabb kockázatú termékek, mint a származtatott vagy az árupiaci alapok iránt is volt érdeklődés. Az ingatlanalapoknál és a garantált alapoknál továbbra is tart a tőkekivonás.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet