A Mol bejelentése szerint az észak-iraki Pearl-projekt ráeső költségeit az idén részben vagy - a részvényárfolyamtól függően - akár teljes egészében is részvényekkel fedezheti. A hazai olajvállalat tervei szerint szeptember 15-éig 51 090 darab "A" sorozatú törzsrészvényt adhat át a projektcég két fő tulajdonosának, a Dana Gasnak és a Crescent Petroleumnak, majd október közepéig további maximum 80 ezer részvény átadását is kilátásba helyezi, amennyiben azok tőzsdei árfolyama a várakozásoknak megfelelően alakul.
Ellenkező esetben a Mol készpénzes fizetéssel egyenlíti ki a ráeső költségek fennmaradó részét. A közlemény szerint a tranzakció lebonyolításával a Mol az ING Bank NV magyarországi fióktelepét és az OTP Bank Nyrt.-t mint befektetési szolgáltatókat bízta meg.
A Mol még az idén májusban szállt be a Khor Mor és a Chemchemal gázmezők kitermelésére alakult projektcégbe, ahol - az OMV-hez hasonlóan - 10 százalékos tulajdonrészt szerzett. A kitermelési jogokat korábban kizárólagosan birtokló Dana Gas és a Crescent Petroleum cserébe 3-3 százalékos tulajdonosává vált a Molnak.
