BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz befektetésnek bizonyul a disznó

2009. augusztus 17. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei év második legrosszabb árupiaci befektetésének számító sertéshús határidős jegyzése az év végéig további 33 százalékot zuhanhat múlt pénteki, fontonként 44,65 centes záróértékéhez képest - írja a Bloomberg. A szezonalitás miatt hagyományosan mélypontot hozó novemberben a rekordszintű raktárkészletek miatti túlkínálat nyomán fontonként 30-32 centes árfolyamra számít az iparágat öt évtizede figyelemmel kísérő Glenn Grimes, a University of Missouri közgazdásza. Az elmúlt évtized legdinamikusabban bővülő amerikai húsexporttermékének a sertésinfluenza tett be, illetve a legnagyobb felvevőpiacok - Kína és Oroszország - ennek kapcsán az Egyesült Államokkal szemben bevezetett behozatali megszorításai. A sertésinfluenza idén 11 százalékkal vetheti vissza a világ sertéskereskedelmét az ENSZ adatai alapján, annak ellenére, hogy tudományos kutatások igazolták, a sertéshús fogyasztásával nem terjed a vírus. A sertéstenyésztők egyszerűen nincsenek felkészülve arra, hogy a drasztikus keresletváltozással lépést tartsanak, így félő, hogy csak addig termelnek, míg a pénzből kifogyva tönkre nem mennek - véli David Kruse, a CommStock Investments árupiaci üzletkötője.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet