BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább szárnyalt a tőzsde

2009. augusztus 10. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negatív európai hangulat ellenére a Budapesti Értéktőzsde indexe az egész napot a pozitív tartományban töltötte, végül napi maximumán, 18 475,14 ponton, pénteki zárása felett 3,68 százalékkal fejezte be a hétfői kereskedést. A forgalom 31,8 milliárd forintot tett ki, a legtöbb részvény pozitív irányba mozdult el a pénteki záráshoz képest. A vezető részvények közül az OTP 245 forintos emelkedéssel 5,45 százalékos rallyt mutatott be, így 4743 forinton zárt, forgalma meghaladta a 24 milliárd forintot. A Richter 2,5 százalékos emelkedés után 37 300 forinton forgott a nap végén, forgalma az OTP utáni második legnagyobb értéket, 3,7 milliárd forintot tett ki. Kissé jobban teljesített a szektortárs Egis: 600 forinttal került pénteki záró értéke fölé tegnap, ami 2,87 százalékos pluszt jelentett részvényeit 674,8 millió forint értékben adták-vették. A Mol árfolyama a 13 400 forintos pénteki kurzust 450 forinttal, 3,36 százalékkal tudta felülmúlni, 1,43 milliárd forintos forgalom mellett. A Magyar Telekom a GVH-nak a ViDaNet feletti irányítás megszerzését tiltó döntése, illetve a Buda-Cash Brókerház felhalmozásról tartásra módosított rövid távú ajánlása ellenére 695 forintos áron fejezte be a hétfőt, ami 2,2 százalékos emelkedést jelentett. A Rába-papírok 640 forinton forogtak a nap végén, a pénteki zárásnál 2,89 százalékkal magasabban, 44,56 millió forintos forgalom mellett. A legnagyobb szárnyalást a Synergon mutatta be: részvényeinek árfolyama 180,72 millió forintos forgalom mellett 110 forinttal, 15 százalékkal lett magasabb az előzőnél. Az AAA Auto 3,14 millió forintos forgalom mellett 5 forinttal, 3,76 százalékkal zárt alacsonyabban, a KEG pedig 20,76 milliós forgalmat és 2,18 százalékos árfolyamesést könyvelhetett el.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet