BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmilliárdot nyertek a befektetők júliusban

2009. augusztus 10. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alapkezelők szervezete, a Bamosz adatbázisából készített számításaink szerint júliusban is folytatódott a tőkekivonás a hazai befektetési alapokból, mintegy 11 milliárd forintot vittek el az ügyfelek. Az alapok összes vagyona ugyanakkor 38 milliárd forinttal nőtt, ami azt jelenti, hogy a kedvező tőkepiaci klíma az árfolyamváltozásokon keresztül 49 milliárd forinttal gazdagította az alapok befektetőit, jellemzően a kisbefektetőket.
A korábbi hónapokban is meg lehetett figyelni, hogy a figyelem a devizák felé fordul, nem volt ez másképp júliusban sem. Míg a forintban jegyzett alapokból elvittek több mint 14 milliárd forintot, addig három és fél milliárdot betoltak az euróban és dollárban jegyzett konstrukciókba. A tíz legnépszerűbb alap között jó pár devizás konstrukció is volt. Alapvetően a biztos menedéknek számító pénzpiaci alapokba érkezett főleg pénz és a legnagyobb kockázatot hordozó, a tőzsdeindexek szárnyalása miatt szép hozamot mutató feltörekvő piaci részvényalapokba.
Ami a pénzáramláslista szomorúbb végét illeti, változatlanul potyognak ki a milliárdok az ingatlanalapokból, és néhány pénzpiaci alapból is vittek el nagyobb összegeket. A tőkevédett alapok piaca változatlanul főleg az újabb és újabb lejáratok miatt zsugorodik, az újabb konstrukciókból kevesebb van és kisebbek.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet