BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Titkosította a felügyelet az ingatlanalapos információkat

2009. augusztus 9. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar ingatlanalapok kisbefektetői talán még jobban is jártak, mint néhány más országban, hiszen nálunk aki akart, már hozzájuthatott a pénzéhez. A hazai eseményekhez kísértetiesen hasonló, de jobban elhúzódó fejlemények vannak ingatlanalapfronton Spanyolországban is, ahol a korábbi évek hatalmas ingatlanpiaci fellendülését látványos összeomlás követte. Odakint jelenleg főleg a Banco Santander Banif Inmobiliario nevű alapjáról folyik a vita, amelyet márciusban függesztettek fel, mivel a befektetők csaknem az egész alap visszaváltását kezdeményezték, a Yahoo! cikke szerint a tőke 97 százalékára, több mint hárommilliárd euróra adva visszaváltási megbízást. (Sok külföldi alapnál csak évente 1-2 alkalommal nyílik meg a visszaváltás lehetősége.)
A felfüggesztés viszont igencsak próbára fogja tenni a befektetők idegeit, ugyanis elvileg 2011 februárjáig tart majd. A felfüggesztéshez ott is a spanyol tőzsdefelügyelet, a CNMV engedélye kellett, és ott is, hasonlóan Magyarországhoz, szervezkedni kezdett a 40 ezer kisbefektető közül néhány száz. Bírósághoz is fordultak, mivel a felügyelet nem adta ki az alap felfüggesztéséhez kapcsolódó dokumentumokat. A nuevatribuna.es híre szerint a spanyol felügyelet a napokban a dokumentumokat hivatalosan is titkosította.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet