BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az OTP volt legény a gáton

2009. augusztus 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyitásban még kissé emelkedő BUX igen gyorsan irányt váltott és a nap további részét a negatív tartományban töltve 1,1 százalékos mínusszal zárta a keddet. A blue chipek közül csupán az OTP úszta meg a zuhanást. A bankpapír ismét kiemelkedő, 18,7 milliárdos forgalom mellett 1,24 százalékot emelkedve 4148 forinton állapodott meg. Pedig délelőtt még úgy tűnt, hogy akár a 3850 forintos kitörési szintet is visszatesztelheti, de végül csak 3980-ig esett és onnan hamar visszatért a 4000 feletti tartományba. A gyorsjelentésében első féléves profitjának megduplázódásáról beszámoló Richter - az elemzői várakozások zömét meghaladó eredmény és a javuló kilátások ellenére - 2,1 százalékot gyengülve 37 105 forintig esett. Szektortársa, az Egis ennél is nagyobbat, 2,62 százalékot, úgy, hogy még délelőtt komoly pluszban volt, felszaladt egészen 21 800 forintig. A visszaesés ellenére is 450 forinttal a
20 ezres szint fölött tudott zárni.
A vezető papírok között a Telekom volt a legnagyobb vesztes, az osztalékpapír a hétfői megugrás után 3,3 százalékot zuhant, miközben a befektetők a csütörtöki gyorsjelentésre várnak. A másik nagy osztalékfizető, a Zwack közel négy százalékkal tudott drágulni és ezzel megközelítette a rég nem látott 15 ezres szintet is. A Mol aránylag jól tartotta magát, egyszázalékos csökkenéssel, 13 950 forinton búcsúzott. Nagy rallyt mutatott be az AAA Auto, amely közel 11 milliós forgalom mellett 14,4 százalékkal tavaly október óta nem látott szintre, 151 forintra emelkedett. A határidős BUX alapján kicsit optimistábbá vált a piac, a decemberi BUX 18 100 ponton zárt, így a kamattartalom 400 pont fölé emelkedett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet