BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BoA-t 33 millió dollárra bírságolták

2009. augusztus 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai tőkepiaci felügyelet (SEC) 33 millió dollárra bírságolta a Bank of Americát (BoA), mert a Merrill Lynch felvásárlása kapcsán félrevezette részvényeseit. A bírság indoka, hogy a BoA mind a Merrill 50 milliárd dolláros felvásárlását jóváhagyó közgyűlésen, mind a SEC-nek novemberben benyújtott nyilatkozatban leszögezte, hogy csak az engedélyével fizetheti ki a Merrill az év végi vezetői prémiumokat és bónuszokat, de az ügylet lebonyolítása előtt semmiképp - írja a MarketWatch. A valóságban viszont már a korábban megszületett szerződésben rögzítették a vezető beosztású alkalmazottak 5,8 milliárd dolláros éves kompenzációjának nagyságát, kifizetésének menetrendjét és a BoA jóváhagyását. Így a SEC-vizsgálat szerint a BoA félrevezette részvényeseit, mivel nem megfelelő mértékben és részletességben tájékoztatta a felvásárlás részleteiről részvényeseit. A Bank of America a polgári peres eljárás elkerülése érdekében kipengette a - banki körökben és a bónuszok értékéhez képest is aprópénznek tekinthető - teljes bírságot.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet