Hétfőn adta be pályázatát a gyergyószentmiklósi távhőrendszer rekonstrukciójára a Regionális Fejlesztési Vállalat - jelentették be. A település távhőszolgáltató cége, a GO S.A. szerdán rendkívüli közgyűlésen dönt majd a beadott pályamű eredményességéről, és a szerződéseket is legkésőbb ezen a napon kell megkötni. Gyergyószentmiklós város önkormányzata pénteken tárgyalta a település távhő-szolgáltatási rendszerének felújításával és hosszú távú üzemeltetésével kapcsolatos feladatokat, és ennek eredményeként kérte fel a GO S.A.-t, hogy hozzon létre konzorciumot a távhőrendszer mielőbbi rekonstrukciójára. A felek a bevételekből a bevitt vagyon arányában részesednek, a távhőszolgáltatást továbbra is a GO S.A. végzi majd.
