BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távozik Urbán az OTP-től

2009. augusztus 2. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP bejelentette, hogy Urbán László vezérigazgató-helyettes munkaviszonyát "az egységes menedzsmentszemlélettől eltérő vezetői felfogás miatt a felek közös megegyezéssel" megszüntették. Urbán László igazgatósági tagsága is megszűnik - ez a testület működőképességét nem befolyásolja -, és lemond valamennyi, a társaság érdekeltségeiben viselt pozíciójáról. Az OTP Bank stratégiai és pénzügyi divíziójának vezetésével augusztus 1-jei hatállyal a bank elnök-vezérigazgatója Bencsik Lászlót bízza meg. Urbán 2007 januárjától volt a bank vezérigazgató-helyettese, a stratégiai és pénzügyi divízió vezetője. A bank vezető testületei szakmai tevékenységéért, ezen belül a pénzügyi válság hatásainak mérséklése érdekében végzett munkájáért elismerésüket fejezték ki - fejezi be a közlemény.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet