BUX 139144.65 -0,11 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jót tenne az állampapírpiacnak a további kamatcsökkentés

2009. augusztus 2. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hazai kötvénypiac több befektetőt vonzana és erősítené a piacot, ha a Magyar Nemzeti Bank tovább csökkentené az irányadó alapkamatot - mondta Borbély László András, az Államadósság-kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgató-helyettese a Bloomberg hírügynökségnek. Magyarországnak ugyanakkor nincs szüksége arra, hogy fenntartsa a forintkötvény-kibocsátások jelenlegi szintjét, mivel az a költségvetés túlfinanszírozásához vezethet.
Nem kell minden két hétben 80 milliárd forintnyi államkötvényt eladnunk - mondta a vezérigazgató-helyettes, utalva az e heti, 80 milliárd feletti értékesítési adatokra. "Ha látjuk, hogy a piaci körülmények rosszabbodnak, kisebb kínálattal fogunk jelentkezni. Nem hiszem, hogy a jelenlegi hurráoptimizmus sokáig fog tartani" - tette hozzá.
Októbertől több hónapos szünetre, majd pár jelképes, minimális kibocsátásra - és százmilliárdos nagyságrendű "negatív értékesítésre", azaz kötvény-visszavásárlásra - került sor a hazai kötvényaukciók történetében, végül áprilisban állították vissza az évek óta szokásos kéthetenkénti aukciós rendet. Az utóbbi pár alkalommal sikerült növelni a felkínált kibocsátási mennyiségeket, sőt, ahhoz képest is túljegyzéseket fogadott el az ÁKK. Külföldön pedig nemrég egymilliárd eurós kötvénykibocsátást bonyolított le Magyarország.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet