BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pannergy: vigyázz, kész... fúrj!

2009. július 30. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Pannergy az első félévben 146 millió forintos adózás előtti nyereséget termelt, EBITDA-ja viszont a Pannunion-csoport kiszűrésével 202 milliós veszteséget mutat. A csoport eredménye ezzel jelentősen javult a tavalyi azonos időszak 1,3 milliárdos veszteségéhez képest. A félév eredményét az üzemi teljesítmény határozta meg, mivel az első negyedéves pénzügyi veszteségek a második negyedéves forinterősödés következtében javarészt kompenzálódtak - áll a társaság gyorsjelentésében. A társaság konszolidált árbevétele a Pannunion nélkül csak 74 millió forintot tett ki. Az időszak során a Pannergy aláírta első határon túli geotermikus együttműködési megállapodását a horvát Koprivnica városával, és végéhez közeledik az első hazai, szentlőrinci fúrás - írják. (Ez utóbbi a korábbi információkkal összevetve már hónapok óta végéhez közeledik.) Ezenfelül a fő tevékenységről csupán annyit közölnek, hogy folytatódtak a további kúthelyszín-meghatározási és fúrási előkészületek. A csoport időszaki eredményére az általános működési tételeken túl hatással volt a Synergon-részvények árfolyamának 45 százalékos emelkedése és a Pannergy 19 százalékos emelkedése is. Utóbbi kettő megközelítőleg 400 millió forint pénzügyi nyereséget termelt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet