BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyedével esett a devizapiaci forgalom

2009. július 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csak évek múlva térhet vissza a devizapiaci forgalom a pénzügyi válságot megelőző szintekre, mivel a kockázatvállalási kedv megcsappanásával visszafogták kötéseiket a hedge fundok és a nagybani spekulánsok - vélik a Bloomberg által megkérdezett elemzők. A londoni és a New York-i bankközi devizapiaci forgalom a Bank of England, illetve a Federal Reserve of New York adatai alapján egyaránt negyedével esett vissza áprilisban a tavalyi év azonos időszakához képest, míg Tokióban ez az arány 16 százalékos.
A Lehman bedőlése után egyértelműen felerősödött a biztonságosabb devizák, köztük a dollár és a jen irányába történő tőkemenekítés. S bár a kockázatvállalási kedv az utóbbi hónapokban érezhetően erősödött, a válság előtti forgalom elérése nem következik be egyhamar Geoff Kendrick, a UBS devizapiaci stratégája szerint. Az alacsonyabb forgalom következtében az árfolyamkilengések is hevesebbek voltak. A forgalom-visszaesésnek már vége, a nehezén túl van a devizapiac, és a kötésszámok fokozatos emelkedése mindenképpen jó jel - összegezte a helyzetet Satoru Osagawa, a Credit Suisse elemzője.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet