Ha drasztikusnak nem is, határozottnak és erőteljesnek tűnt a kötvényhozamok emelkedése az állampapírpiacon szerdán: a többéves referenciahozamok 19-23 bázisponttal nőttek, ami békésebb időkben komoly értéknek számítana egy napon belül. Az utóbbi hetek komoly eséséhez képest ugyanakkor ez még mindig csekélység, de valami történt, korrekció jeleként lehet értékelni a fejleményt. Érdekes módon eközben a rövid oldalon a három és hat hónapos kincstárjegyek benchmarkjai tovább csökkentek, a hat hónapos mutató pedig nem változott. A bankközi devizapiacon is megállt a forint erősödésének trendje, bár a mozgások nem voltak túl nagyok. Az euró, főleg a nap elején, 271 forint is volt, a nap végére azonban visszatért a keddi záróérték közelébe, 269 forinthoz. A svájci frank is hasonló, napon belül ereszkedő pályát írt le, 177,5 forint körül tetőzött és 176,2 forinton zárt. A dollár viszont a nemzetközi trendeknek megfelelően határozottan drágulásnak indult, a nap eleji 190 forintról estig 192,5 forint környékére kúszott fel. Ezt a Bloomberg az eső részvény- és árupiaci árfolyamok nyomán felerősödő kockázatkerülésnek, a menedékvaluta-szerep erősödésének tulajdonította.
