BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre 1350 ponton lesz az S&P-500?

2009. július 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Standard & Poor's 500 index 2010 végére vagy 2011 első felében elérheti az 1350 pontot, miután az amerikai gazdaság kilábal a recesszióból - állítja a Legg Mason Capital Management elemzése a Bloomberg szerint. A gazdasági növekedés érezhető fellendülésén túl a piac újjáéledését a várható masszív likviditás is táplálja majd.
A fundamentumok és az erős likviditás miatt 10-15 százalékosnál nagyobb piaci korrekciók már nem várhatók - írta Robert Hagstrom, a Legg Mason alapkezelője. Az S&P-500 július 10-e óta 11 százalékot emelkedett, azóta, hogy egyes cégek, mint a Caterpillar és a 3M a vártnál jobb eredményekről számoltak be, és az amerikai lakáseladási adatok is a recesszió végét jelezték. A Bloomberg szerint az indexben levő vállalatok részvényei most a részvényenkénti nyereség 16,5-szeresén forognak átlagosan.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet