BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszos félévről számolt be a Pannunion

2009. július 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BÉT-en elsőként jelentő Pannunion csoportszinten 36 millió forintos nettó veszteséggel zárta az első félévet, EBITDA-ja viszont 41,5 százalékkal, 944 millió forintra bővült. Az első negyedévhez képest a második negyedév során a forinterősödés, valamint az alapanyagárak emelkedése csak a üzemi eredmény növekedésének ütemét csökkentette.
Az árbevétel közel 2 százalékos visszaesésének oka az alapanyagárak csökkenése, amit partnereik felé is érvényesített a társaság. A csoport az első félévben 163 millió forint árfolyamveszteséget szenvedett el az euróalapú hitelállomány átértékelésén. A Pannunion kamatterhei az első negyedévben még növekedtek a bázisidőszakhoz képest, a második negyedév során viszont már érdemben nem változtak. (A negyedév során a Pannunion közel 200 millió forint tőkét törlesztett meglévő hiteleiből.) A fejlesztési források a gazdasági helyzet miatt jelentősen beszűkültek, ezért a következő időszakra tervezett közel 1 milliárd forint értékű beruházás és fejlesztés finanszírozásához a Pannunion pályázatot nyújtott be 228 millió forint vissza nem térítendő uniós állami forrás elnyerésére. A pályázat elbírálása folyamatban van.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet