BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál rosszabb gyorsjelentések rontották a hangulatot

Míg a múlt héten sorra jöttek ki a várakozásokat - esetenként kis turpissággal - meghaladó banki gyorsjelentések, addig szerdán már a befektetők arcára fagyasztotta a mosolyt három jelentős pénzintézet eredménye.

2009. július 22. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap már bőven hozott kellemetlen meglepetést is az Egyesült Államokban a második negyedéves gyorsjelentési szezon. Három óriásbank közül kettő is a vártnál jóval gyengébb eredményről számolt be és a harmadik kilátásai sem túl rózsásak.
A Morgan Stanley a második negyedévben a kormányzati mentőöv keretében kapott hitel visszafizetése, illetve a hitelköltségek változása miatti könyvelési tétel következtében 1,26 milliárd dolláros, azaz részvényenként a várakozásoknál kétszer nagyobb, 1,10 dolláros nettó veszteséget szenvedett el, szemben a tavalyi azonos időszak papíronkénti 1,02 dolláros nyereségével. A Reuters által összegyűjtött elemzői várakozások átlagosan 49 centtel számoltak, míg a Bloomberg konszenzusa 54 centes részvényenkénti veszteség volt.
A társaság konszolidált nettó bevétele 5,4 milliárd dollárra nőtt, de a három fő üzletág még így is veszteséget termelt. A kötvénypiacon ugyan csaknem felével bővültek a Morgan bevételei a tavalyi értékhez képet, eredménye viszont az alacsonyabb kockázatvállalási kedv miatt eltörpül nagy szektortársaihoz képest. A negyedév során a Morgan Stanley 2,75 milliárd dollárért hozta létre azt a vegyesvállalatot, amely a Citigrouppal közösen átvette annak vagyonkezelési üzletága, a Smith Barney irányítását. A Citi amúgy éppen utóbbi üzletága eladásával úszta meg a negyedéves veszteséget.
A Bank of New York Mellon második negyedéves nyeresége 176 millió dollárra esett a tavalyi azonos időszak 309 milliójáról, elsősorban lakossági jelzálog hátterű származékos termékeken elszenvedett 256 millió dollárnyi leírás, illetve egy eladásra kiszemelt floridai bank veszteségeinek következtében. Így a világ legnagyobb letétkezelő bankjának egy részvényre jutó nyeresége 27-ről 15 centre csökkent, míg az egyszeri tételektől megtisztítva 23 centet tett ki. Az elemzők 57 centes eredményre számítottak.
A rossz hírek után kilóg a sorból az Egyesült Államok negyedik legnagyobb bankja, a Wells Fargo. A pénzintézet ugyanis a második negyedévben a tavalyi azonos időszak eredményéhez képest 81 százalékkal magasabb, 3,17 milliárd dolláros, egyben történetének legjobb nettó nyereségéről számolt be. Az egy részvényre jutó profit így 57 centet tesz ki, szemben a 34 centes elemzői várakozásokkal. A társaság bevétele a tavalyihoz képest csaknem megduplázódva, 22,5 milliárd dollárt tett ki. Üröm az örömben, hogy a jelenlegi eredmény egyszeri csoda lehet. A mostani erős számok után a következő pár negyedévben gyalázatos eredmények jöhetnek, a Wells Fargo kilátásai cseppet sem rózsásak - nyilatkozta a Bloombergnek Richard Bove, a Rochdale elemzője.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet