BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

IPO-k nélkül megáll az élet?

2009. július 21. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kockázatitőke-társaságok második negyedéves befektetéseinek megfeleződésével és az elsődleges kibocsátási (IPO) piac elapadásával másfél évtizedes mélypontra esett a start up vállalkozások tőkebevonási aránya. Az IPO-k hiánya miatt igen nehezen tudnak az ilyen vállalkozásokba fektetett tőkéjükön hozamot elérni a kockázatitőke-befektető társaságok - írja a Bloomberg. Így kénytelenek több pénzt átcsoportosítani már felfutott cégekbe, ami miatt kevesebb új vállalkozás indulhat be - hangsúlyozta John Taylor, a National Venture Capital Association alelnöke.
Álláspontját a számok is alátámasztják, mivel a második negyedév során 612 finanszírozási megállapodás keretében 3,67 milliárd dollárt fektettek be kockázatitőke-társaságok, szemben a tavalyi időszak 7,56 milliárdos értékével. Ebből csupán 141 ügylet jutott a start up vállalkozásoknak, ami másfél évtizedes mélypontot jelent. Az IPO-piac visszaesése a felvásárlásokra is negatív hatással van. Mivel a felvásárlók tudják, hogy célpontjaik nem áraztathatják be magukat a nyilvános kibocsátás által, igen nyomott árakat próbálnak meg érvényesíteni.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet