A piaci teljesítmények mintegy 1,5 milliárd forinttal növelték júniusban az alapkezelők szervezete, a Bamosz tagjai által kezelt befektetési alapok vagyonát, ezzel szemben összesen 20 milliárd forintot vontak ki az alapokból a befektetők - írja a szervezet. Összességében 0,8 százalékkal csökkent a tőke, a hónap végén 408 alapban 2465 milliárd forint volt. A legtöbb alapkategória esetében azonban csökkent a tőkekivonás az előző hónapokhoz képest, leglátványosabban az ingatlanalapoknál, ahol 3,8 milliárd forintot vittek el, ez kevesebb mint harmada a májusinak, és nem éri el az áprilisi érték 10 százalékát.
A részvényalapokból a befektetők kétmilliárd forintot vontak ki, a nemzetközi részvénypiacokon bekövetkező kismértékű korrekció és a forint erősödése következtében pedig az árfolyamok oldaláról a vagyon további 2,5 milliárd forinttal csökkent. A hosszú ideje a legnépszerűbb kategóriát képviselő pénzpiaci alapoknál 1,5 milliárd forint tőkekivonás és 3,6 milliárd forint hozam áll szembe egymással. A kötvényalapok júniusban 0,7 százalékkal tovább zsugorodtak, ennek oka a továbbra is folytatódó tőkekivonás, mert az alapok ismét jelentős nyereséget realizáltak. Júniusban megint a többnyire magas kockázatú származtatott alapok nőttek a leggyorsabban, 2,3 százalékkal.
