Májusban ismét kismértékben nőtt a befektetési alapok összesített vagyona, annak ellenére, hogy a befektetők közül sokan realizálták a magasabb árfolyamoknak köszönhető nyereséget és jelentős összegeket vittek el az üzletágból. A Bamosz adatai szerint a piaci teljesítmények több mint 37 milliárd forinttal növelték az alapok vagyonát, ezzel szemben viszont csaknem 33 milliárd forintot vontak ki az ügyfelek. Összességében a hazai befektetési alapokban kezelt vagyon 0,2 százalékkal nőtt, és a hónap végén 2484 milliárd forintot tett ki. (A lapunk korábbi számításaitól való csekély eltérést elsősorban egyes zártkörű alapok nem nyilvános adatai okozhatták.)
A részvényalapokból a befektetők mintegy 2,3 milliárd forintot vontak ki, a piaci teljesítmények viszont több mint 12 milliárd forintot hoztak a konyhára. A pénzpiaci alapok vagyona meghatározóan nagy súlyukhoz képest alig változott, 2,2 milliárd forint tőkekivonást 3,8 milliárdnyi hozam ellensúlyozott. Az ingatlanalapokból újabb 12,3 milliárd forintot vontak ki, a visszaváltások üteme azonban lassult áprilishoz képest. A garantált alapok 7,6 milliárd forintos tőkekivonása elsősorban az esedékes lejáratokkal magyarázható. A vészesen zsugorodó kötvényalapok vesszőfutása tovább tart, kilencmilliárd forintot kértek vissza belőlük, pedig 3,9 milliárd forint hozamot termeltek. A kisebb alapkategóriák közül a származtatott kategóriánál új befektetések is megjelentek.
