BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még érdemes a vételi pozíciókat tartani

2009. június 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt hetekben folytatódott a részvénypiaci szárnyalás itthon és külföldön egyaránt. Hetek óta sokan várják a korrekciót, de egy-két ereszkedő napot leszámítva komolyabb zuhanás már több mint három hónapja nem rázta meg a piacokat. Májusban számos indexnek sikerült a 200 napos mozgóátlagot áttörni, ami a hosszú távú emelkedő trend kezdetét is jelentheti. A BUX több mint másfél éve nem járt a 200 napos átlag felett, és bár ettől a jelzéstől azért nem szabad csodát várni, pozitív dologról van szó, amely okot adhat a további optimizmusra. Nem lehet tudni, meddig tart a töretlen emelkedés, bármikor megszakíthatja komolyabb visszaesés a mostani rallyt, amíg azonban tart, addig továbbra is érdemes a vételi pozíciókat tartani.
Látványos eséssel zárta pénteken május utolsó kereskedési napját a BUX index, a hónap legnagyobb negatív eredményű napja volt, ami további gyengülést vetített előre. Míg azonban az európai piacok pünkösd hétfőn pihentek, addig a lovak közé csaptak a tengerentúlon, és látványos hajrá alakult ki ott. A jó hangulat Európára is átterjedt, és tegnap a hazai tőzsde is szép teljesítményt könyvelhetett el. A BUX grafikonján látható, hogy a legmeredekebb trendvonal sérült, 14 700 pontnál erős támasz található, itt húzódik a hosszú távú trendvonal. A 14 700 pont törése indíthat el komoly lavinát, amíg ez a szint nem sérül, addig csak az emelkedő trenden belüli korrekcióról beszélhetünk, ami nem veszélyezteti a további emelkedést. Erős ellenállás 17 000 pontnál található, így van még tere az emelkedésnek.
Megállíthatatlanul száguld felfelé az OTP, nemrégiben a 3500 forintos szintet is átlépte és menetel a 4000 forintos ellenállás felé. Gyönyörű emelkedő trend uralja az árfolyamot, még bikapiacon is ritka az ilyen egyértelmű emelkedés, hát még a válság kellős közepén. Bár van még tér felfelé, nem lehet tudni, meddig fog tartani az erősödés. Az első elbizonytalanodás május közepén volt tapasztalható, a 3170 forintnál található ellenállásról pattant le az árfolyam és korrekció indult, de nem tartott sokáig. Egyelőre pozitív a technikai kép, 4000 forintig nyitva az út előtte. A kisebb korrekciókat vételi pozíciók nyitására is lehet használni, figyelni a 3170 forintos támaszra kell, ennek törése esetén már beindulhat egy komolyabb lavina, és számítani lehet erőteljesebb korrekcióra is.
A Mol papírjai is jól teljesítettek május nagy részében, a múlt héten azonban erős korrekció zajlott le. Az árfolyam 12 500 forintig zuhant, ez támasz, ha sikerül újra emelkedő irányba fordulni, akkor a 15 000 forint körüli csúcspontig erősödhet a jegyzés. A 12 500 forintos támasz elesése esetén viszont nagyjából 1000 forintot zuhanhat a következő támaszig. Tegnap 12 500 forint felett kereskedtek az olajpapírral, nagyobb a valószínűsége, hogy innen újra emelkedni kezd a kurzusa.
Az előző két részvényhez képest lényegesen gyengébben teljesít a Richter, a grafikonon egy sáv fedezhető fel, amely májusban meghatározta a mozgását. A papír árfolyama 28 800-32 500 forint között mozog, múlt héten a sáv aljáig zuhant, a keddi kereskedés alapján viszont úgy tűnik, rövid távon fordulat valószínű, elérheti a sáv tetejét 32 500 forintnál. A 28 800 forintos támasz törése esetén az elmúlt hónapok emelkedő trendje is sérülne, ennek azonban most kicsi a valószínűsége.
A Magyar Telekom esetében a 600 forint igen erőteljes támasz. Múlt héten több alkalommal is elérte ezt a szintet, amelynek törése komolyabb zuhanást hozhat. Felfelé a 645 forintos csúcspont jelent ellenállást.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet