Június végéig biztosan megszületik a megállapodás az EBRD és az OTP Bank között a magyar bank számára szükséges forrás biztosításáról - mondta el a Figyelőnek adott interjújában Manfred Schepers, a fejlesztési bank elnökhelyettese. A korábbi hírek először arról szóltak, hogy a megállapodás sorsa az EBRD közgyűléséig eldől. Ennek lezajlása után azonban az EBRD egy-két héttel későbbi igazgatósági ülésének időpontjára tették a megállapodás jóváhagyását és megkötését. Az interjúban az elnökhelyettes nem erősítette meg a korábbi, 200 millió eurós összegről szóló híreket, s azt sem, hogy az milyen formában érkezhet a magyar bankhoz.
