Részvényenként összesen 2300 forint osztalék kifizetését javasolja az igazgatóság a Zwack Unicum rendes éves közgyűlésének, amelyet június 30-án tartanak majd. Eszerint 1000 forint kifizetése lenne még hátra, hiszen 1300 forintot már egyszer osztalékelőleg formájában kifizetett a társaság idén februárban. A hír nem meglepő, a nyilatkozatok alapján már korábban valószínűsíteni lehetett, hogy az osztalékelőlegen túl - amely inkább a korábbi évek jó eredményének köszönhető - a szokásos éves osztalékra is lehet számítani. A cég egyébként 1000, majd 1100 forintos osztalékot fizetett a 2006/2007-es és a 2007/2008-as üzleti évei után (üzleti évei ugyanis március végéig tartanak). Az osztalékfizetés fedezetéül a társaság jelentős készpénzállománnyal rendelkezett tavaly év végén. A részvény tegnap, bár napközben 14 250 forinton is járt, végül csak minimális emelkedéssel, 13 915 forinton zárt. A 2300 forintos összes osztalékkal 16,5 százalék lenne az elvi osztalékhányadosa, de ha csak az 1000 forintos "normál" osztalékkal számolunk, akkor mindössze 7,2 százalék.
