Május 11-étől egészen június 26-áig kínálják a befektetőknek a K&H Háromszor Fizető 3. nevű befektetési alapot, amely - két elődjéhez hasonlóan - a válságigényekhez igazodva háromszor is fizet minimumhozamot, a tőzsdei árfolyamoktól függő teljesítménye pedig relatíve kicsi. Az első év végén mindenképpen fix 12 százalék jár, a második és harmadik alkalommal legalább 5-5, legfeljebb pedig 17-17 százalék. Ha ezeket összeadjuk, az alap hozama minimum 22, maximum 46 százalék, a három és fél évnél is kicsivel hosszabb futamidő miatt azonban ez az alapkezelő adatai szerint csak évi 5,78 és 11,28 százalékos hozam (ehm) között van. Az utóbbi nem sokkal haladja meg az állampapírhozamokat. A piacfüggő hozamrészt egy húszelemű, amerikai, európai, távol-keleti multikat tartalmazó részvénykosár alakulása határozza meg.
Az új alapokon kívül a K&H-nak mostanában szinte folyamatos a kínálata olyan lejáró alapokból is, amelyek megszűnés helyett átalakulnak és egy átmeneti időszakban ismét jutalékmentesen megvásárolhatók a jegyeik. A Fix Plusz 13 esetében például június 30-áig lesz ilyen átmeneti időszak, utána 2011. augusztus 12-ei lejárattal, minimum 12, maximum 50 százalékos hozamígérettel megy tovább az alap. A rövid futamidő miatt az ehm itt 5,50 és 21,13 százalék között van, ami kedvezőbbnek tűnik, mint a Háromszor Fizető esetében. Kérdés persze, mennyi esély van a részvénypiac fellendülésére és milyen időtávon következik be ilyesmi.
