BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Öt százalék alatt a Bank of New York

2008. október 20. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Bank of New York részesedése az OTP-ben öt százalék alá csökkent - jelentette be tegnap a BÉT honlapján a hazai társaság. A letétkezelőként működő amerikai bank nagyrészt külföldi befektetők, alapok részvényeit őrzi, melyek általában egyenként jóval kisebb tulajdonosok. Letétkezelőként azonban az összes nála levő részvényre vonatkozóan áll fenn bejelentési kötelezettsége. Igazolódni látszanak tehát azok a vélekedések, hogy az elmúlt időszak nagyarányú részvényárfolyam-csökkenése mögött jelentős részben külföldi intézményi befektetők eladásai álltak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet