A Bank of New York részesedése az OTP-ben öt százalék alá csökkent - jelentette be tegnap a BÉT honlapján a hazai társaság. A letétkezelőként működő amerikai bank nagyrészt külföldi befektetők, alapok részvényeit őrzi, melyek általában egyenként jóval kisebb tulajdonosok. Letétkezelőként azonban az összes nála levő részvényre vonatkozóan áll fenn bejelentési kötelezettsége. Igazolódni látszanak tehát azok a vélekedések, hogy az elmúlt időszak nagyarányú részvényárfolyam-csökkenése mögött jelentős részben külföldi intézményi befektetők eladásai álltak.
