A cégbíróság bejegyezte a Mol ötszázalékos alaptőke-leszállítását - tette közzé a Mol a BÉT honlapján. A társaság közölte azt is, hogy az INA-részvények ellenértékét átutalta, összesen 872,66 millió eurót, amiért 22,155 százalékos INA-részesedést szerzett.
Az INA kifizetésének megtörténte a mostani pénzpiaci válság közepette talán kevésbé érdekes a befektetők számára, de az olajcég által kifizetett 6,2 milliárd horvát kunáról a társaság közzétette azt is, hogy azt a rendelkezésére álló szabad forrásokból biztosította. Ehhez kapcsolódott, hogy Mosonyi György vezérigazgató éppen tegnap nyilatkozta a Reutersnek, hogy a Molnak 2010 végéig nincs szüksége külső forrásra és rendelkezésére áll egy 2,1 milliárd eurós hitelkeret is, amelyet még korábban, a mostanság szokásoshoz képest igen kedvező feltételekkel vett fel.
Az alaptőke leszállításával az olajtársaság jegyzett tőkéje először mintegy 109,676 milliárd forintról 104,192 milliárdra csökkent, amit azonban a társaság a most befejeződött ötéves kötvényprogram utolsó lépéseként egyből meg is emelt 104,520 milliárd forintra. Ezt az emelést is bejegyezte a cégbíróság (lásd táblázatunkat).
