BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az alapok 52 milliárdot buktak szeptemberben

2008. október 12. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetési alapok kezelőinek szövetsége, a Bamosz tagjai által kezelt alapok összvagyona két százalékkal csökkent szeptemberben, és a hónap végén 3032 milliárd forintot tett ki. Összesen 11 milliárd forint tőkét vontak ki a befektetők, a piaci teljesítmények pedig 52 milliárd forinttal csökkentették az alapok vagyonát. Az ingatlanalapokból 14,3 milliárd forintot vittek el a befektetők, de pozitív tételként jelentkezett 3,1 milliárd forint hozam. A részvényalapok vagyona 10,7 százalékkal lett kisebb, ez 2,9 milliárd forint pénzkivét és 31 milliárd forintnyi árfolyam-különbözet eredménye. A vegyes alapok befektetői ijedősebbnek bizonyultak, 9,4 milliárd forintot vontak ki az alapokból.
Az egyedüli növekedést a pénzpiaci alapok mutatták fel, 3,7 milliárd forint tőke érkezett, miközben befektetéseik 9 milliárd forintot hoztak. A kötvényalapokból 9 milliárd forintot vontak ki, és 2,2 milliárd forintnyi veszteséget szenvedtek el. (A garantált alapokba és a zártkörű alapokba érkezett tőke, így alakul ki a végső egyenleg.)
Ez a szeptember végi kép persze valósággal idilli ahhoz képest, mintha most készítenének számvetést, a pénteki árfolyamokon...

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet