BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol 47 százalék fölé került az INA-ban

2008. október 12. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A horvát Központi Letétkezelő Hivatal (Central Depository Agency) adatai szerint a Mol tulajdoni hányada 47,15 százalékra növekedett az INA-ban - tette közzé a Mol a BÉT honlapján. A magyar olajtársaság összesen 2 millió 215 ezer 469 részvényt kapott meg összesen darabonként 2800 kunáért. A Molnak így meglévő 25 százaléknyi részvénye mellett (amelyet 2003-ben vett 505 millió dollárért) újabb 22,15 százaléknyi részvényt kell most kifizetnie. A mostani összeg összesen 1 milliárd 170 millió dollárra rúg és ezzel a Mol már az INA legnagyobb tulajdonosa lett, megelőzve a horvát államot, de többségbe nem került.
A társaság közleménye szerint készen állnak arra, hogy a folytassák a tárgyalásokat a horvát kormánnyal az INA irányításáról és a jövőbeli fejlesztésekről, amihez a még 2003-ban megkötött részvényesi megállapodás adhat alapot. Az ügylet versenyhivatali engedélyezése folyamatban van, de ez - a Mol közleménye szerint - nem befolyásolja az ajánlat teljesítését.
napi

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet