A horvát Központi Letétkezelő Hivatal (Central Depository Agency) adatai szerint a Mol tulajdoni hányada 47,15 százalékra növekedett az INA-ban - tette közzé a Mol a BÉT honlapján. A magyar olajtársaság összesen 2 millió 215 ezer 469 részvényt kapott meg összesen darabonként 2800 kunáért. A Molnak így meglévő 25 százaléknyi részvénye mellett (amelyet 2003-ben vett 505 millió dollárért) újabb 22,15 százaléknyi részvényt kell most kifizetnie. A mostani összeg összesen 1 milliárd 170 millió dollárra rúg és ezzel a Mol már az INA legnagyobb tulajdonosa lett, megelőzve a horvát államot, de többségbe nem került.
A társaság közleménye szerint készen állnak arra, hogy a folytassák a tárgyalásokat a horvát kormánnyal az INA irányításáról és a jövőbeli fejlesztésekről, amihez a még 2003-ban megkötött részvényesi megállapodás adhat alapot. Az ügylet versenyhivatali engedélyezése folyamatban van, de ez - a Mol közleménye szerint - nem befolyásolja az ajánlat teljesítését.
napi
