A tőzsdei árfolyamok összeomlása közepette is folytatódnak a tőzsdei cégek sajátrészvény-vásárlásai. A legaktívabbnak az FHB tűnik, amely a tegnapi bejelentése alapján 59 182 darabot vásárolt saját papírjaiból, miközben a teljes napi forgalom 103 ezer 983 papír volt. A bank 983 forintos áron jutott a papírokhoz, amelyekkel együtt 437 ezer 403 papírja van. A Rába is meglehetősen sokat vett, a tegnap megfordult részvények felét néhány darab híján a Rába vásárolta 1059 forintos átlagáron. A gépgyártó cég 711 ezer 930 papírnál tart. A Fotex is vásárol, ő azonban a szerdai, leányvállalatán keresztül adott megbízását közölte, amely 150 ezer részvény legfeljebb 400 forintos áron történő megvásárlására szólt. (A tegnapi forgalom meghaladta a 733 ezer darabot.) Egyébként a társaságnak az előző napi bejelentése alapján 6 millió 627 ezer 375 saját részvénye van.
