Pozitívnak értékelik az elemzők, hogy a tegnapi hírek szerint az INA legnagyobb tulajdonosa már szinte bizonyosan a Mol. A legutolsó - még nem végleges információk - szerint a horvát intézmények és a kisbefektetők összesen 21,7 százaléknyi INA-részvényt ajánlottak fel a papírok 31 százalékára megtett nyilvános vételi ajánlat keretében. Így a Molnak összesen mintegy 46,7 százalékig sikerülhetett növelnie a tulajdonrészét, megelőzve ezzel a horvát államot, amely összesen 4 millió 483 ezer 552 részvénnyel rendelkezik.
A tegnapi horvát hírek szerint, melyekről az MTI-Eco számolt be, amennyiben a Mol most nem érné el a többséget a horvát olajtársaságban, még lesz lehetősége növelni a részesedését. A társaság ugyanis már egy ideje tárgyalásokat folytat a horvát kormánnyal egy 19 százalékos részvénycsomag cseréjéről, amiről egyelőre nem került nyilvánosságra új információ. A korábbi hírek szerint ezt a csomagot a Mol saját részvényeiért cserébe kaphatná meg. Kovács Karád, a Cashline Értékpapír Zrt. elemzője elmondta: a felajánlás egyértelműen pozitív a Mol szempontjából, már csak azért is, mert valószínűleg nem számoltak ekkora aránnyal. Véleménye szerint a Mol talán akkor járna a legjobban, ha a 19 százalékos pakettet elcserélné az INA gázüzletágára.
