Két új tőkevédett (garantált) befektetési jegyet kínál ügyfeleinek a K&H-csoport, amelyek abban közösek, hogy mindkettő a futamidő vége előtt is fizet hozamot a befektetőknek, így kockázatuk viszonylag alacsony. A Háromszor Fizető Euró, amint a neve mutatja, három alkalommal fizet hozamot, természetesen euróban. Az első év után fix hét százalékot, a második év és a lejárat után pedig 2 és 7 százalék közöttit. (A hozam tehát összességében 11 és 21 százalék között lehet, ami éves szinten az alapkezelő számításai szerint 2,96, illetve 5,47 százalékot jelent.)
A minimumon felüli hozamot 30 nemzetközi nagyvállalat részvényei teljesítményének súlyozott átlagából számítják, a kosárban sokféle szektor szerepel, pénzintézetek, élelmiszeripar, vendéglátás, olajtársaságok, telekommunikáció stb. A hozamszámítás nem egyszerű, minden olyan részvényt hét százalékkal vesznek figyelembe, amelynek az árfolyama emelkedett, csökkenés esetén pedig annak tényleges mértéke számít, ráadásul az egyes részvények súlya eltér a kosárban. Lényeges még, hogy a futamidő a szokásosnál hosszabb, három év hét hónap.
A másik új alap az Előlegfizető 2 nevet kapta, mert elődjéhez hasonlóan az első év után kifizet fix 10,1 százalékot. A hároméves futamidő végén pedig az említett eurós alapéval megegyező részvénykosár teljesítményéből származik majd a hozam, annak azonban csak 50 százaléka jár (ennyi a részesedési ráta). Mindkét alap jegyzési időszaka november 14-éig tart.
