A horvát olaj- és gázipari konszern, az INA intézményi befektetői elfogadták a Mol részvényenkénti 2800 kunás vételi ajánlatát. Erről döntött az AZ nyugdíjalap, az Auctor brókerház, az Erste Invest és a PBZ nyugdíjalap képviselője zágrábi tanácskozásán - jelentette kedden a Business.hr horvát internetes gazdasági újság az MTI szerint. Indoklásul hivatkoztak a mostani pénzpiaci válságra és arra, hogy a külső körülmények alaposan megváltoztak az elmúlt hetekben. Egyelőre bizonytalan, hogy milyen mennyiségű részvényt fognak felajánlani eladásra. A zágrábi Központi Elszámolóház (SDA) adatai szerint eddig mintegy 89 ezer INA-részvényt helyeztek el nála, ami alig valamivel több, mint a Mol ajánlatának 3 százaléka.
