Három résztvevő, a magyar, a horvátországi és romániai gázszolgáltatók, valamint Bosznia-Hercegovina képviselője megfigyelőként írta alá azt a szándéknyilatkozatot, mely lefektetette a Mol által tavaly kezdeményezett NETS projekt - a régió országai nagynyomású gázhálózatainak összekötése - megvalósításának alapvető kereteit. A pénteken Budapesten tartott találkozón ott voltak Bulgária, Szlovénia és Szerbia képviselői is, akik szintén érdeklődnek a projekt iránt. A szándéknyilatkozat egy közös vállalat felállításáról és annak finanszírozásáról is szól, amely már alkalmas lesz a konkrét lépések megtételére is.
