BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszereplőssé vált a BÉT-konzorcium

2008. szeptember 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután tegnapelőtt a PSZÁF engedélyt adott a Wiener Börsének arra, hogy többségi tulajdonrészt szerezzen a BÉT-ben, ma a bécsi tőzsde az Österreichische Kontrollbank AG-vel karöltve bejelentette, hogy közösen kivásárolták a tőzsdét korábban irányító összes konzorciumi tagot. Így a Kontrollbank részesedése 18,345 százalékra nőtt. Mivel a Wiener Börse részesedése a tegnapelőtt bejelentett 50,453 százalék, az immár kéttagúra szűkült konzorcium összes részesedése nem változott, továbbra is 68,798 százalékos. Az eladók az UniCredit Bank Hungary Zrt., a Raiffeisen Zentralbank Österreich AG, az Erste Group Bank AG és az Erste Befektetési Rt. voltak. A tranzakciók árát nem hozták nyilvánosságra, de megfigyelők a névérték hetvenszeresét meghaladó árat valószínűsítenek.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet