BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Émásztól 100 milliót venne el Robin

2008. szeptember 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A megjelent törvénytervezet alapján az áramszolgáltatók tevékenységének egy részére, a szabadpiaci tevékenységre vetné ki a kormány a nyolcszázalékos Robin Hood-adót. Már ha egyáltalán kiveti - a Népszabadság ugyanis úgy értesült, hogy nemcsak a Fidesz, de az SZDSZ sem szavazza meg a javaslatot, vagyis könnyen lehet, hogy nem lesz belőle törvény. Amennyiben mégis lesz, az a tőzsdei cégek közül leginkább a Mol nyereségét látszik megcsapolni: az olajcég rendkívüli adója akár a négy-ötmilliárd forintot is elérheti (ez az éves nyereség mintegy két százaléka). Az áramszolgáltatók árbevételének döntő többsége a szabályozott piacról származik, míg az adó hatálya alá eső rész (a szabadpiaci kereskedelem) a teljes forgalom tíz százalékára tehető - mondta el a Napinak Tabányi Mónika, a Concorde elemzője. Ennek alapján az Émász különadója százmillió forint körüli lehet jövőre.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet