Az OTP Bank - a Groupama SA tájékoztatása alapján - bejelentette, hogy a biztosító részesedése a magyar bankban elérte a 7,99 százalékot. Ezzel megvalósultak az OTP és a Groupama közötti stratégiai partnerség kialakításához kapcsolódó, 2008. február 11-én bejelentett tranzakció kulcselemei, azaz működik a két csoport közötti együttműködési megállapodás. A tavaszi közgyűlésen a Groupama International vezérigazgatója bekerült az OTP felügyelőbizottságába és a biztosító most az OTP nagytulajdonosai közé került. A nyolcszázaléknyi részvényből ötöt - a Deutsche Bankon keresztül - a Groupama már az ügylet bejelentése előtt megvett, a maradék három százalékot pedig az elmúlt hónapokban a piacon szerezte (az elmúlt időszakban ez vélhetően könnyen ment és nagyon drága sem lehetett). Az OTP bejelentése szerint ezzel a tranzakció pénzügyi része is lezárult.
