BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az INA kisrészvényesei többet akarnak

2008. szeptember 7. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken ismételten hangsúlyozták az INA kisrészvényesei, hogy a Molnak az INA közkézen levő részvényeire tett, részvényenkénti 2800 kunás (1 kuna=34 forint) ajánlata túl alacsony, egyúttal bírálták a horvát kormány korábbi bejelentését a Mol és az INA közti lehetséges részvénycseréről - írta az MTI. Egy szakszervezeti vezető szerint a kisrészvényesek többsége nem hajlandó részvényeit eladni a 2800 kunás áron, szerintük a minimumár 3500 kuna lenne. A Mol képviselője szerdán az MTI azon kérdésére, miszerint gondolkodnak-e az ár emelésén, közölte: folyamatban lévő tranzakcióról a szabályok értelmében semmit sem mondhat. De a szabályok szerint, ha a Mol a horvát kormánytól 2800 kunánál drágábban veszi majd meg az INA-részvényeket, akkor a kisbefektetőknek fizetett összeget kiegészíti a különbözettel.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet