A befektetési alapkezelők és vagyonkezelők szervezete, a Bamosz tagjai által kezelt alapok összvagyona augusztusban a stagnálással egyenértékű 0,2 százalékkal nőtt, és a hónap végén 3025 milliárd forintot tett ki. Az alapokból összesen 8,6 milliárd forint tőkét vontak ki, az elért hozamok pedig 14,6 milliárd forinttal növelték a vagyont.
A mostanában legkedveltebb és legnagyobb részarányú pénzpiaci alapok megint bővülni tudtak, a kötvényalapok pedig ismét zsugorodtak, ha nem is olyan mértékben, mint a korábbi hónapokban, de még mindig 2,6 százalékkal egy hónap alatt. A részvényalapok vagyona 1,1 százalékkal nőtt, méghozzá úgy, hogy a hónap során 3,2 milliárd forint friss tőke érkezett hozzájuk, és a piaci teljesítmények is kismértékben (100 millió forinttal) növelték a portfóliók értékét. A szervezet jelentése szerint a leggyorsabban az észak-amerikai részvénytúlsúlyos alapok bővültek, hogy menyiben részvényárváltozások és a dollár erősödése és mennyiben friss befektetések miatt, az már nem derül ki.
