BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Pioneer is előlegfizető alapot indít

2008. augusztus 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

TopTrend néven új tőkevédett alapot indít a Pioneer Alapkezelő, amely az első év után 10 százalékos hozamot mindenképpen kifizet. A második és harmadik év után pedig körülbelül maximum 16-16 százalékos hozam érhető el, a mögöttes részvénykosár teljesítményétől - és a részesedési rátától - függően.
A portfólióban 15 nemzetközi társaság részvényei vannak, amelyek három iparág, a globális infrastruktúra, a mezőgazdaság és élelmiszeripar, valamint a megújuló energia területén működnek. Az alapkezelő mindhárom szektorról úgy véli, hogy ígéretes fejlődés előtt állnak.
A hasonló alapoknál alkalmazott részesedési rátát a jegyzés után teszik közzé, értéke 70 és 130 százalék között lehet, de az alapkezelő azt írja, hogy törekszik a 100 százalék elérésére. A jegyzés hétfőn kezdődött és szeptember 19-éig tart. Az alap nyílt végű, a hároméves futamidő vége előtti visszaváltást vagy a jegyzési időszak lejárta utáni vételt azonban itt sem ösztönzik különösképpen, az előbbit 2, az utóbbit 2,5 százalékos jutalék terheli.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet