BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rámozdultak a részvényekre júliusban

2008. augusztus 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hazai befektetési alapok összesített vagyona több hónapos csökkenés után kismértékben, 0,3 százalékkal növekedett júliusban - írja a Bamosz jelentése. Emögött 14,5 milliárd forintos tőkekivonás és 23 milliárd forintos portfólióérték-változás állt, vagyis a növekedés csak az árfolyamoknak volt köszönhető. A legnagyobb mértékű, 7,6 százalékos növekedést produkáló alapkategória most a részvényalapoké volt, ahol minimális árfolyam-növekedés mellett nyolcmilliárdnyi friss tőke is érkezett. A hazai kötvényalapok vagyona tavaly október óta folyamatosan csökken, ezúttal a pénzpiaci alapok is épphogy csak nőni tudtak.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet