BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A K&H már a 2012-es londoni olimpiára készül

2008. augusztus 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még véget sem ért az olimpia, de a K&H Fix Plusz London 2012 néven olyan új befektetési alapot indít a K&H-csoport, amely már a 2012-es londoni olimpia várható gazdaságélénkítő hatására bazíroz. Az alapkezelő szerint megfigyelhető, hogy a rendező ország gazdaságára és tőzsdéjére mérhető pozitív hatással van a rendezvény, elsősorban az infrastrukturális fejlesztéseknek és a tőkebeáramlásnak köszönhetően a beruházások jelentősen nőnek, a foglalkoztatottság javul, a belső kereslet érezhetően megélénkül. Az alap hozama a londoni tőzsde két legnagyobb részvényindexének, az FTSE-100 big cap és az FTSE-250 mid cap indexeknek a teljesítményétől függ majd. (Az előbbi a tőzsde 100 legnagyobb kapitalizációjú vállalatát, az utóbbi a következő 250 legnagyobb vállalatot tartalmazza.) A futamidő több mint három és fél év, a fix plusz-sorozatnál megszokott minimális hozam 18 százalék, a maximum pedig 80 (éves szinten 4,71, illetve 17,75 százalék az alapkezelő számítása szerint). Egyébként az indexek emelkedésének 65 százaléka jár a befektetőknek, ha az magasabb, mint a minimumhozam. A papírok jegyzése hétfőn kezdődött és szeptember 26-ig tart.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet